Sen noci svätojánskej

BÁRKA, Budapešť, Maďarsko, 1996
Autor: William Shakespeare
Režia: János Csányi

o inscenácii

Ide o pôvodný Shakespearov text, pričom výstupy remeselníkov sú postavené na textoch  Jánosa Csányiho napísaných v próze. Sami inscenátori hru charakterizujú ako vášnivý tanec zmätených túžob mladých ľudí a prapudov víl v neónovom lese a nádherné muky amatérskeho „robenia“ divadla rozosmievajúce človeka k slzám.

tvorcovia

réžia, dekorácia: János Csányi
choreografia: Gábor Goda, Ildikó Mándi
kostýmy: János Papp
hudba: Béla Faragó
osvetlenie: Sándor Viski
osoby a obsadenie: Theseus, Oberon: János Kulka, Hippolyta, Titania: Dorottya Udvaros, Philostrat, Robin: Gergő Kaszás, Lysander: Tibor Fekete, Hermia: Tünde Murányi, Demetrius: Attila Magyar, Helena: Emese Vasvári, C. Antal Som, Cobweb: Zoltán Mucsi, Miklós Kurtha, Esel: Győző Szabó, Ferenc Sipos, Peaseblossom: Tibor Gazdag, Béla Ormándi, Mustardseed: Péter Scherer, Matoles Tunyogh, poštár, Moth: József Tóth

režisér

János Csányi (1966), herec bez stáleho angažmán. V roku 1990 ukončil štúdium v známej triede režisérov Gábora Székelya a Gábora Zsámbékiho.
Réžie: T. S. Eliot: Vražda v katedrále, vlastný text: Hra - v divadle Merlin a naposledy Sen noci svätojánskej W. Shakespeara s vlastnými doplňujúcimi textami.

Materiály k dispozícii

Videozáznam inscenácie: nie
Texty inscenácie: EN

Ak máte záujem o uvedené materiály, napíšte na archivy@nitrafest.sk