Tvárou v tvár

Malabar, Lunel, Francúzsko, 1996

o inscenácii

Bieli ľudia na chodúľoch (Duchovia vetrov) – zvláštne, graciózne tvory – hmyz, zoči-voči červeno-čiernym ľuďom ohňa (Duchovia ohňa). Červeno-čierni uctievajú oheň, ktorý im dáva život. Bieli prichádzajú a magické svetlo im kradnú... Dve hordy sa stretnú v súboji. Ktorá z nich z tohto nekončiaceho  boja vyjde víťazne...?

Súboje, turnaje, bitky kung-fu na chodúľoch, vrcholná akrobacia na lane poletujúcom na osem metrov vysokej traverze... a to všetko v radostnom pyrotechnickom  delíriu.

Pouličné predstavenie v troch častiach – Vyhňa (La Forge), Prenasledovanie  (La Parade Poursuite), Tvárou v tvár (Face a face) je kombináciou cirkusového umenia a pouličného divadla, iskrivou a grandióznou slávnosťou plnou fantastických postáv a tvorivého bláznovstva.

Členovia súboru Malabar, striedavo herci, tanečníci, hudobníci, akrobati, žongléri, klauni, pyrotechnici, preukazujú dokonalé umelecké majstrovstvo, neviazaný humor, zmysel pre  rytmus a bujnú fantáziu, ktoré dodávajú ich predstaveniam punc vrcholných diel pouličného  umenia. Počas štrnástich rokov navštívili 448 miest v štrnástich krajinách, v ktorých ich videli 3 milióny divákov. Zúčastnili sa na rôznych európskych festivaloch a na Festivale  umenia pri  Olympijských hrách v Albertville, v Barcelone a v Atlante.

Za predstavenie Tvárou v tvár získali ocenenia na festivale Avignon Off '85 a na Národnom festivale pouličných umelcov v Saône '88 (Francúzsko).

tvorcovia

výprava a réžia: Sylvestre JametPierre-Henri Charbonneau