Mäso a krv

Suver Nuver, Amsterdam, Holandsko, 1998
Autor: na motívy hry „Rodina“ Lodewijka de Boer
Réžia: Moniek Merkx

o inscenácii

Mäso a krv je prvým predstavením, v ktorom Suver Nuver použil existujúci text ako východiskový bod javiskovej tvorby. Predlohou inscenácie je Rodina – provokatívna rodinná dráma holandského spisovateľa zo 70. rokov. Suver Nuver ju prepracoval na portrét bizarnej rodiny, kde dvaja zúriví bratia a ich nemá sestra trýznia sami seba, trýznia sa navzájom, trýznia aj svoje pokrytecké okolie. Skrývajú sa v bezuzdnej zúrivosti a naivnom snívaní. Nie je dosť času bedákať nad ich osudom. Diváci, či sa im to páči, alebo nie, sú spoluvinníkmi pri predávkovaní sa drsnosťou a ponížením... Je to prehliadka absurdných, smiešnych a brutálnych tvorov, ktoré samé seba nazývajú ľuďmi.

tvorcovia

réžia: Moniek Merkx
scéna: Sanne Danz
kostýmy: Marike Kamphuis
hudba: Joop van Brakel, band N.I.P.
svetlo: Beand Wonrhubsen
Hrajú: Peer van den Berg, Dette Glashouwer, Henk Zwart, Wiske Sterringa, Maarten Lok, Willem Kwakkelstein, Eelco Vellera

režisér

Moniek Merkx pôsobí ako režisérka a spisovateľka v Divadle Artemis. Flesh and Blood je jej piatou produkciou naštudovanou so súborom Suver Nuver. Jej ďalšie práce: Glowing – 1989, Plaster-rage – 1993, Risk – 1995 a Suver Nuver's Open House – 1997.

Materiály k dispozícii

Videozáznam inscenácie: nie
Texty inscenácie: SK, DE

Ak máte záujem o uvedené materiály, napíšte na archivy@nitrafest.sk